12°C bezchmurnie

Warsztaty z pedagogiki teatru dla nauczycieli

Szkoły przedszkola Wolanów i okolice , Warsztaty pedagogiki teatru nauczycieli - zdjęcie, fotografia

W czwartek, 15 lutego w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolanowie odbyły się warsztaty dla nauczycieli: „Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole?”

Warsztaty zostały zorganizowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego utworzony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Działania warsztatowe zostały zrealizowane w duchu pedagogiki teatru, która polega na wprowadzeniu w świat teatru przy jednoczesnym wzmacnianiu kompetencji społecznych uczestników zajęć, takich jak umiejętność pracy w grupie, kreatywność, autoprezentacja, umiejętność krytycznego podejścia do informacji.

Celem warsztatów było poznanie metod pedagogiczno- teatralnych oraz narzędzi umieszczonych na portalu „Teatroteka Szkolna”, jak również przyjrzenie się, w jaki sposób pedagogika teatru może być przydatna w działaniu szkolnym na lekcji lub na zajęciach pozalekcyjnych.

W warsztatach wzięło udział 21 nauczycieli ze szkół w: Wolanowie, Mniszku, Bieniędzicach i Sławnie.

Spotkanie przyczyniło się do lepszego poznania możliwości pracy w duchu pedagogiki teatru, wyzwalania kreatywności i aktywności twórczej oraz stało się pretekstem do integracji uczestników warsztatów.

 

Źródło i foto: PSP Wolanów

Warsztaty z pedagogiki teatru dla nauczycieli komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się