13°C bezchmurnie

Uniwersytet III Wieku w trosce o zdrowie i kulturę

Informacje  z Wolanowa i okolic, Uniwersytet Wieku trosce zdrowie kulturę - zdjęcie, fotografia

To już kolejne inicjatywy z cyklu ciekawych zajęć „dla ducha i ciała”, w których trzydziestoosobowa grupa w wieku 50+ z terenu gminy Wolanów wzięła udział w zajęciach prozdrowotnych oraz uczestniczyła w seansie filmowym.

Pierwsza z nich odbyła się 1 czerwca w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie. Celem zajęć prozdrowotnych było uświadomienie uczestników w zakresie zdrowego odżywiania, wpływu żywienia na organizm. Zajęcia podzielone były na część teoretyczną i praktyczną. Zajęcia uświadomiły, jakie konsekwencje dla organizmu ma spożywanie przetworzonej żywności zawierającej konserwanty. Zajęcia miały na celu podniesienie znajomości zasad żywienia, przepisów kulinarnych stosowanych u osób wymagających odpowiedniej do wieku diety np. u osób chorych z cukrzycą, nadciśnieniem itp. 

Drugim działaniem projektowym była wizyta w dniu 5 czerwca br. w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu na seansie „Dwie korony", opowiadającym o życiu Maksymiliana Marii Kolbego począwszy od dzieciństwa, a skończywszy na osadzeniu w Auschwitz. Tytuł filmu nawiązuje do lat dziecięcych Maksymiliana, któremu wówczas ukazała się Matka Boża, pokazując dwie korony. Jedna symbolizowała czystość, druga męczeństwo. Chłopiec miał wybrać. Wybrał obie. Film ma niesamowicie dużą wartość edukacyjną. Pokazuje, że święty Maksymilian był Bożym szaleńcem, człowiekiem o niezwykłej pewności siebie. Oddanym bez reszty Bogu i drugiemu człowiekowi. Nie widzącym przeciwności losu. 

 

Źródło i foto: Urząd Gminy Wolanów

Uniwersytet III Wieku w trosce o zdrowie i kulturę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się