13°C bezchmurnie

Turniej Wiedzy Pożarniczej i konkurs plastyczny „Młodzież zapobiega pożarom”

Informacje  z Wolanowa i okolic, Turniej Wiedzy Pożarniczej konkurs plastyczny „Młodzież zapobiega pożarom” - zdjęcie, fotografia

W piątek, 23 lutego w Sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Wolanowie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „ Młodzież zapobiega pożarom”.

W tegorocznej edycji głównym celem konkursu było popularyzowanie przepisów przeciwpożarowych wśród dzieci i młodzieży, poznanie historii pożarnictwa i sprzętu straży pożarnej. Tematyką konkursu było szeroko pojęte ratownictwo i pożarnictwo, jego historia, struktury PSP i OSP, przepisy i zasady przeciwpożarowe. Do konkursu z wiedzy pożarniczej przystąpili uczniowie szkół z Mniszka i Bieniędzic. Natomiast w konkursie plastycznym swoje zdolności zaprezentowali uczniowie wszystkich szkół z terenu gminy, czyli z Mniszka, Wolanowa, Bieniędzic i Sławna.

Tegoroczna edycja turnieju z zakresu wiedzy o pożarnictwie zakończyła się zwycięstwem Szkoły Podstawowej w Mniszku. Pierwsze miejsce zajął uczeń klasy VII Paweł Mazurkiewicz. Drugie miejsce zajęła Maja Czubak. Trzecie miejsce zajęła Roksana Dolega.

W konkursie plastycznym pt.: ,,Młodzież zapobiega pożarom’’ zwyciężyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Sławnie. Pierwsze miejsce: Julia Bieniek kl. VI, drugie miejsce: Dawid Krzosek kl. VII. trzecie miejsce: Agnieszka Kęska kl. VII. W tym konkursie wyróżnione zostały trzy osoby: Aleksandra Chodyra, kl. II PSP w Wolanowie, Aleksandra Chełmińska, kl. V PSP w Sławnie, Kacper Krawczyk, kl. III PSP w Wolanowie.

Nagrody w postaci bonów upominkowych do salonów empik ufundował i wręczył zwycięzcom Wójt Gminy Adam Gibała i Komendant Zarządu Gminnego w Wolanowie Związku ZOSP RP – Marcin Suligowski. Wyróżnienia ufundowali: Gminne Centrum Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Wolanowie.

 

Źródło i foto: GCK Wolanów

Turniej Wiedzy Pożarniczej i konkurs plastyczny „Młodzież zapobiega pożarom” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się