13°C bezchmurnie

Piłkarze walczyli o Puchar Wójta Gminy Wolanów

Sport inne , Piłkarze walczyli Puchar Wójta Gminy Wolanów - zdjęcie, fotografia

W niedzielę, 24 września na boisku w Mniszku odbył się II Turniej o Puchar Wójta Gminy Wolanów w Piłce Nożnej.

Do turnieju zgłosiło się 9 drużyn. W drodze losowania wyłoniono grupy eliminacyjne:

- grupa A: Strzałków Team, Szwadron, FC Rzeźniki

- grupa B: Złote Bażanty, FC Sterlitamak, Młodzik FC

- grupa C: Albatros FC, Browar United, Mniszek Team

Po rozgrywkach grupowych w półfinale zagrały 4 zespoły: FC Rzeźniki, Młodzik FC, FC Sterlitamak, Browar United.

Trzecie miejsce zdobyła drużyna FC Rzeźniki po walce z Młodzik FC z wynikiem 3:2 . Tym samym do finału zakwalifikowali się FC Sterlitamak i Browar United. Zwycięzcą został Browar United z wynikiem 2:0

Miejsca na podium:

1. Browar United;

2. FC Sterlitamak;

3. FC Rzeźniki.

Finaliści dostali pamiątkowe puchary, medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pozostałe drużyny biorące udział w turnieju otrzymały nagrody rzeczowe.

Statuetkę króla strzelców zdobył Maciej Zdonek, na co dzień grający w klubie FC Rzeźniki, a najlepszym bramkarzem okazał się Błażej Gibała z zespołu Browar United.

Organizatorem imprezy był Gminny Klub Sportowy „JAGUAR” w Wolanowie, który otrzymał mały grant na organizację II Turnieju o Puchar Wójta w Piłce Nożnej. Organizatorów turnieju od strony informacyjno-promocyjnej wsparła Gmina Wolanów i Gminne Centrum Kultury w Wolanowie.