13°C bezchmurnie

Mniszek. Festyn Rodzinny przy szkole

W sobotę, 9 czerwca odbył się festyn rodzinny z okazji rozpoczęcia budowy sali gimnastycznej w PSP w Mniszku.

Podczas uroczystości dyrektor szkoły Izabela Żurek podziękowała władzom gminy za rozpoczęcie inwestycji szkolnej, wręczając symboliczne podziękowania: Wójtowi Gminy Wolanów panu Adamowi Gibale, Sekretarz gminy Pani Mariannie Biesiadeckiej, Przewodniczącej Rady Gminy Pani Teresie Pankowskiej, Wiceprzewodniczącemu Rady Gminy Panu Adamowi Hernikowi i Przewodniczącemu Komisji Oświatowej Panu Marcinowi Ciężkowskiemu. Od dłuższego czasu o rozbudowę placówki zabiegali rodzice uczniów i pracownicy szkoły. Oddanie do użytku sali gimnastycznej, pracowni dydaktycznej i innych pomieszczeń szkolnych planowane jest na 1 września 2019 r.

Kolejnym punktem festynu było wręczenie nagród za gminny konkurs o bezpieczeństwie, którego organizatorem było Gminne Centrum Kultury w Wolanowie wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Radomiu. I miejsce w konkursie zdobył uczeń kl. VIIa PSP w Mniszku Paweł Mazurkiewicz otrzymując rower ufundowany przez WORD w Radomiu. II miejsce zajęła również uczennica PSP w Mniszku Marysia Mazurkiewicz, III miejsce zajęli: uczennica PSP Wolanowie Wiktoria Lożyńska i Jakub Pietrucha z PSP w Sławnie.

Następnie odbyły się kolejno występy uczniów PSP w Mniszku, którzy wspólnie z wychowawcami kl.0-7 przygotowali występy dla swoich rodziców i zaproszonych gości. Atrakcją dla dzieci była zjeżdżalnia, z której mogły korzystać dowoli, wata cukrowa oraz kucyki. Pracownice GCK Wolanowie malowały dzieciom twarze a animatorzy zabawiali dzieci grami i zabawami. Jak co roku tak i teraz rodzice uczniów sprzedawali kiełbaski z grilla, smalec wiejski i ciasta upieczone przez mamy i babcie. Pieniądze zebrane ze sprzedaży zasilą konto Rady Rodziców. Ponadto wolontariusze ze szkoły w Mniszku, zbierali pieniądze na renowację pomnika Żołnierzy Armii Krajowej w Mniszku w związku ze zbliżającą się setną rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

 

Źródło i foto: Urząd Gminy Wolanów 

Mniszek. Festyn Rodzinny przy szkole komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się