13°C bezchmurnie

Dzień Kobiet w gminie Wolanów [FOTO]

Dzień Kobiet obchodzony jest w Polsce 8 marca. Z tej to okazji w niedzielę, 4 marca w Publicznej Szkole Podstawowej w Wolanowie zorganizowano uroczystość, na którą licznie przybyły panie z terenu gminy.

Organizatorami uroczystości byli: Wójt Gminy Wolanów, Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolanowie oraz Gminna Biblioteka Publiczna i Gminne Centrum Kultury w Wolanowie.

Na uroczystości nie zabrakło również przedstawicieli władz powiatowych. Wśród zaproszonych gości byli: Mirosław Ślifirczyk - Starosta Radomski, Leszek Margas – wicestarosta, Ilona Jaroszek - dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej, dyrektorzy szkół, przedszkoli i instytucji z terenu gminy Wolanów. Na początku przywitano gości, a życzenia dla wszystkich kobiet złożyli: wójt - Adam Gibała, starosta – Mirosław Ślifirczyk i wicestarosta – Leszek Margas. W tym roku zamiast kolorowych tulipanów, panie obdarowane zostały czekoladami.

Uroczystość rozpoczął program artystyczny „Kobiety są naj…” w wykonaniu uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolanowie. Nie zabrakło także zabawnych konkursów, do których zaproszono gości z widowni. Podczas spotkania wystąpiło gościnnie Lokalne Stowarzyszenie Kobiet Skrzynno.

Jak co roku, w dalszej części wydarzenia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego „Czytelnik Roku”. Najaktywniejsze czytelniczki otrzymały nagrody i dyplomy, które wręczali: Elżbieta Aderek - dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej i Adam Gibała - wójt gminy Wolanów. Pierwsze trzy miejsca zajęły czytelniczki: Magdalena Siara, Urszula Kierasińska i Jadwiga Dzik.

Na zakończenie przed zgromadzonymi wystąpił Zespół Ludowy „Wolanianki”.

 

Źródło: Urząd Gminy Wolanów

Dzień Kobiet w gminie Wolanów [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się