13°C bezchmurnie

Analiza pokrewieństwa

Ekspertyzy DNA to nie jedynie testy na ojcostwo. Badania DNA można wykonać również wtedy, kiedy zależy Państwu na ustaleniu pokrewieństwa, nawet w przypadku niemożliwości przebadania jednego z członków rodziny np.: w przypadku zgonu. Wspomniane analizy odbywają się w sprawach o spadek, o alimenty, ale też wtedy, kiedy woleliby Państwo tylko uzyskać pewność co do domniemanego pokrewieństwa.

Jest naprawdę dużo możliwości zastosowania badań DNA w celu potwierdzenia bądź wykluczenia domniemanego pokrewieństwa. W tego typu analizach wskazane jest przed podjęciem decyzji omówić z pracownikami laboratorium dany przypadek, a oni wtedy zasugerują najprostsze rozwiązanie.

Najczęstsze formy analiz na pokrewieństwo wykonywane przez klientów laboratorium:Ustalenie czy wnuk spokrewniony jest z domniemanymi dziadkami .Badanie czy babcia spokrewniona jest z wnuczką w relacji babcia-wnuczka.Analizowanie czy dziecko jest spokrewnione z rodziną domniemanego ojca.Badanie czy dwóch braci posiada tego samego biologicznego ojca.Badanie czy siostry mają tego samego biologicznego ojca.Analizowanie czy rodzeństwo ma tego samego biologicznego ojca i matkę.Analizowanie czy bratanek jest spokrewniony ze stryjem (czyli bratem ojca).

Test pokrewieństwa tak samo jak badanie DNA na ojcostwo można realizować drogą pocztową czy w jednej z placówek partnerskich współpracujących z naszym laboratorium. Gdy decydują się Państwo zamówić test dalszego pokrewieństwa musicie Państwo mieć świadomość, że przypuszczalne pokrewieństwo będzie określone z nieco niższym prawdopodobieństwem niż ma to miejsce w przypadku zlecenia  testu na ustalenie ojcostwa.  

Tekst w oparciu o genis.pl

Analiza pokrewieństwa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się